B&B: Anyuci finomságai

Snickerssel töltött csokicseppes kekszek avagy bikini gyilkos keksz

Hogy miért bikini gyilkos? Hát csak végig kell olvasni a receptet, már rá is jöttök. Nem egy kalóriaszegény kekszről van szó. De ha egyszer olyan finom… Nagyon ízlett mindenkinek. Csak ajánlani tudom. A receptet itt találtam. És  bizony még, nem egyszer el fogom készíteni, bár már más töltelékben gondolkozom. Én duci kekszeket szerettem volna, így nem lapítottam el őket nagyon. 

Snickerssel töltött csokicseppes kekszek:

2 csésze liszt
1/2 tk szóda bikarbóna
 16 ek vaj – az kb 23 dkg én annyit használtam
3/4 csésze barna cukor
a recept ír még él csésze cukrot én ezt már túlzásnak tartottam így kihagytam belőle
csipet só
2 tk vanília aroma
2 tojás
10 dkg süthető csokicsepp
4 db snickers csokoládé szeletekre vágva

10 ek vajat felolvasztok és kicsit még a tűzön hagyom, egészen addig amíg úgynevezett barna vajat nem kapok. Vigyázzunk, mert egy pillanat alatt barna vajból égett vajat kapunk ami nem a legjobb. Figyeljünk rá oda. Addig kell melegíteni míg szép mogyorós színe nem lesz. Ekkor hozzáadom a maradék 6 ek vajat és a tűzről levéve, simára keverem benne.
Összekeverem, a cukorral, a tojással, a vaníliával és a többi hozzávalóval . Kivétel a snickers. Egy jól formázható tésztát kapok. Kis golyókat veszek ki belőle, szétlapítom és beleteszek egy szelet csokoládét. Majd újra össze gombócolom, és kicsit meglapítom a tetejét. 180 fokon 10-14 perc alatt készre sütöm.

Marcipános brownie pite – No. 44

Mostanában nem szándékoztam brownie -t készíteni. De gondoltam jelentkezem Flóra játékára. Azt tudtam, hogy a régen kinézett, marcipános brownie-t fogom elkészíteni. Nagyon finom lett. Marcipán rajongóknak ajánlom és persze a brownie híveinek is. Vészesen közeledek, az 52. pitémhez ez már a 44. és még most jönnek igazán finom dolgok!

Marcipános pite:

 Shortcrust pastry
250 g lisztcsipet só1 tk cukor110 g vaj50-60 ml víz
A liszttel elmorzsolom a vajat. Hozzáadom a sót és a cukrot, majd tésztát gyúrok belőle. Gyorsan dolgozom!1 órára a hűtőbe teszem, majd lisztezett felületen, kinyújtom és a kivajazott formába teszem. Elősütöttem, 180 fokon 10 percet. Vakon sütöttem, vagyis a tészta tetejére sütőpapírt tettem ezt megtöltöttem rizzsel, így megtartja a formáját a tészta. Vigyázok, hogy a rizs ne érjen a tésztához. Ha megsült kiveszem a sütőpapírt és mehet bele a töltelék.


 Töltelék:

2/3 csésze liszt
2 ek holland kakaópor
csipet só
2 tábla tejcsokoládé
113 gr vaj
2 ek cukor
2 tojás
1/2 tk vanília
1/2 tk mandula aroma (színtelen)
8 dkg darabolt mandula


A csokoládét feldarabolom és a vajjal együtt megolvasztom, majd simára keverem. A tojást kikeverem a cukorral (az eredeti recept egy csésze cukort ír, nekem ezzel a 2 evőkanállal is eléggé édes volt, durván édes lenne az eredeti recept szerint) hozzáadom a mandula aromát, a vaníliát, a sót és a kakaóport. Majd hozzácsorgatom a csokis masszát és folyamatosan keverem. Végül hozzáadom a lisztet. A feldarabolt mandulát is hozzákeverem, majd mehet a pite tésztára. 170 fokon 25-30 percet sütöm.

Marcipános rész:

15 dkg marcipán + egy kevés a díszítéshez
kevés porcukor

A marcipánt porcukros felületen kinyújtom, majd a forró pite tetejére teszem, így kellően összetapad. Megvárom amíg hűl.

Máz a tetejére + díszítés

Marcipánból, virágokat szaggattam ki, leveleket és szárat készítettem. A virágok közepére egy szem rózsaszín díszítőcukrot nyomtam.

10 dkg csokoládét megolvasztottam, hozzákevertem 2 ek vajat, majd a marcipán tetejére csorgattam és elsimítottam. Így nem törik a csoki vágásnál. Hűtőbe tettem, hogy kicsit megkössön, majd díszítettem a marcipánnal

Mogyorókrémes pite nyalókák

Hát, ha valamivel örömet tudtam szerezni a kisebbik fiamnak, akkor az ez volt. Azóta is emlegeti a pite nyalókát. Nagyon ízlett neki. Nemcsak mogyorókrémeset csináltam, hanem pár darab ribizlis piszke lekvárosat is. Na, az volt igazán finom. Ugyanígy készül, csak éppen a lekvárt töltöttem bele.


Mogyorókrémes pite nyalókák:

Tészta:

1 és 1/3 csésze liszt
csipet só
2/4 csésze vaj
2-4 ek víz

 A lisztet, elmorzsolom, a vajjal. Hozzáadom a sót, és egy pici cukrot is lehet. Hozzáadom apránként a vizet, és tésztát gyúrok belőle. 1 órára a hűtőbe teszem.

180 fokon 20-25 perc

Töltelék:

1-1 ek mogyorókrém vagy 1-1 ek lekvár

A tésztát kiveszem a hűtőből, és lisztezett felületen kinyújtom. Kiszaggatom kör alakú kiszúróval. Egy jó evőkanál mogyorókrémet teszek mindegyik közepére (vagy lekvárt), majd egy hurkapálcát is teszek rá. Fogok egy tésztakorongot, megszúrom villával(légrést készítek)majd a töltelékre teszem. Fogok egy villát és körbe nyomkodom a tésztát, hogy a összepréseljem. Lekenem tojással és megszórom kristálycukorral, vagy színes kristálycukorral, vagy fahéjassal amelyik tetszik. 180 fokon 25 percig sütöm.





Mangó krémes pite – No. 43

Mindenütt azt olvastam, ahol keresgéltem a mangó krémes pitét, hogy a gyerekek kedvence. Ezt kicsit túlzásnak tartottam. De amikor gyümölcsöt nemigen evő, Nagy fiam szájából elhangzott : Anyuci, ez eddig a kedvenc pitém! akkor már nem volt kétséges, hogy igaz az állítás. Még a mangót is megette a tetejéről, sőt, egy fél mangót, csak úgy bepuszilt. ÉS iiiggeeen, még egy gyümölcs amit hajlandó megenni, méghozzá jóízűen. Apró öröm, egy Anya életében. Utólag, tehettem volna bele még egy mangó püréjét, és akkor kicsit sötétebb lenne a színe. De ízre így is nagyon finom mangós volt.

 Mangó krémes pite:

Alap:

18 dkg kókuszos keksz
5 dkg zabpehely
7 ek olvasztott vaj

A kekszet és a zabpelyhet ledarálom. A vajat megolvasztom, és összegyúrom a morzsákkal. A formába nyomkodom, és 200 fokon 10 percet sütöm. Hagyom kihűlni.
Igazából nem muszáj megsütni, csak így én jobban szeretem. Ha nem sütjük meg akkor előlép a sütés nélküli kategóriába.

Krém:

20 dkg házi krémsajt
fél tubus sűrített tej
2 dl keményre felvert tejszín
2 db mangó + 1 díszítésnek
1 ek zselatin + 3 ek víz + 2 ek víz

A krémsajtot kikevertem a sűrített tejjel, majd hozzáforgattam a felvert tejszínnel. A zselatinra ráteszem a 3 ek vizet. Hagyom kicsit dagadni. Majd hozzáadom a 2 ek vizet és felmelegítem, hogy elolvadjon a zselatin. Majd a zselatinhoz adok egy adagot a krémből. simára keverem és a többihez adom, majd összeforgatom. Végül a pite alapra kenem. 2 Mangót kimagozok és levágom a héját, majd botmixer segítségével lepürésítem. Ezt a pürét a pite tetejére öntöm és egy villával márványosra keverem majd elsimítom a tetejét. A hűtőbe teszem dermedni. Tálalás előtt tejszínhabbal és friss mangó szeletekkel díszítem.

Datolyás mogyorós csokikrémmel töltött piskóta tekercs a SAD 12. fordulójára

Ismét egy SAD, forduló, ismét egy remek témával. Szeretem ezt a játékot, mindig olyan jó a téma, szívesen készítek rá mindig valamit. Ezúttal a háziasszony Éva , a téma pedig CSavard fel a …! Nekem nagyon tetszett, rögtön el is kezdtem dúdolni a Csavard fel a szőnyeget című számot. Sok mindenben gondolkodtam, de végül egy piskóta tekercs mellett döntöttem. Nagyobbik fiacskám szülinapját ünnepeltük nem rég, és a Keresztanyukája szerette volna sütni a tortát neki, így én ezt a piskóta tekercset sütöttem, mert már igencsak szorított a határidő. Csokis piskóta, csokikrém, mogyoró és isteni király datolyát sikerült vennem ebből is jutott a krémbe. Azért hívják király datolyának, mert több mint kétszerese a boltokban általában kapható csomagolt datolyáknak. Ezeket én darabra vettem. Finom lett, hamar eltüntette a család.

 Datolyás mogyorós csokikrémmel töltött piskóta tekercs:

Piskóta tekercs:
6 egész tojás + 1 fehérje6 ek cukor
4 ek liszt
1 csomag sütőpor
2 ek kakaópor

1 ek tej
Egy széles tepsit ki sütő papírozok, és a sütőt előmelegítem 180 fokra.A tojásokat szétválasztom, a hetedik tojást is de annak csak a fehérjét használom fel.  A sárgákat kikeverem a cukorral, majd hozzáadom a sütőport, és a lisztet , kakaót. A fehérjéket felverem, majd hozzáforgatom a masszához, úgy hogy ne törjön össze a hab. A tepsire kenem szépen egyenletesen, majd megsütöm úgy 20-25 perc alatt. Még forrón lehúzom a sütőpapírt majd egy konyharuha segítségével feltekerem. Néha kitekerem, hogy a belsejéből a gőz távozzon és ne áztassa el a tekercset, majd újra feltekerem. Mikor kihűlt leveszem róla a konyharuhát és megtöltöm.

Töltelék:

3 dl tejszín
100 g tejcsokoládé
4 szem király datolya – hagyományosból a dupláját raknám
1,5 marék aprított pörkölt mogyoró

A tejszínt felmelegítem és simára keverem benne a darabolt csokoládét. Mikor kihűlt hűtőbe teszem 1-2 órára. Utána kemény habbá verem és hozzáforgatom az aprított mogyorót és a felkockázott datolyát. Kicsit hűtőbe teszem, majd a piskóta tekercset óvatosan letekerem, majd vissza fel. A csokis krémet még finomabbá teszi, hogy egy falatnál, rábukkanunk egy darabka mogyoróra vagy datolyára. A tetejét enyhén megszórom porcukorral, de aki nagyon csokisat szeretne, az csokival is lecsorgathatja. Habrózsákkal díszítem ezek tetejére teszek egy darab mogyorót vagy datolyát.


Maci kekszek

Amikor megláttam Liza oldalán ezt a macis kekszet, rögtön tudtam ezt meg kell csinálnom. Készítettem hozzá egy jó kis tésztát és kiszaggattam, összeraktam, megsütöttem, kidíszítettem és bezsebeltem a sok dicséretet. Nagyon oda voltak érte a gyerkőcök.

 Macis keksz:

Tészta:

200 g puha vaj
100 g porcukor
1 tojás sárgája
1/2 tk vanília aroma
230 g liszt
30 g kakaó

A vajat kikeverem a cukorral, majd a tojással. Hozzáadom a vaníliát, majd a lisztet. Kettéveszem a tésztát, és az egyik adagba,  hozzágyúrom a kakaót. Két gombócom lesz. Elég puha tészta. 2 órára a hűtőbe teszem. 
Majd vékonyra nyújtom a tésztát, kiszaggatom. Két pogácsa szaggatót használok, mondjuk 3 és 6 cm. Én most fánk szaggatóval készítettem, mert a 3 cm-et nem találtam sehol. Tehát jó nagy kekszeim lettek. A lényeg az hogy a kisebb korongokból, pont a dupláját készítsük.
1 kekszhez 1 nagy korongra és 2 kicsire van szükségünk. A színeket keverjük persze (1 fehér 2 barna vagy 1 barna 2 fehér). A nagy az alap, az egyik kisebb a pofi része lesz, a másikat kettévágom és megkapom a két fülét. Kicsit összenyomkodom, hogy összesüljenek. 180 fokon sütöm 10-12 percig. De figyelek nehogy nagyon megsüljenek. Mikor teljesen kihűl díszítem.

5 dkg tejcsokoládé
5 dkg fehér csokoládé

A először a fehér csokoládét megolvasztom és temperálom. A két harmad részét megolvasztom, majd leveszem a gőzről és hozzáadom a maradék egy harmadot. Folyamatos keverés mellett, visszahűtöm 28 fokra majd visszamelegítem 30-31 fokra. Ha ez megtörtént lehet vele dolgozni. Nem muszáj temperálni, de így nem terül annyira szét a csoki, szebben lehet díszíteni. Azért a fehér csokival kezdtem, mert a szemek is, ezzel készülnek, így nem kell várni a majd a tejcsokival,rögtön felvihető mert addigra szépen megszilárdul. 
Szájat, szemet, rajzoltam nekik, némelyik még “fület is kapott”. Hamar elfogytak a gyerekek azóta is emlegetik a macis kekszeket. 

Görög mézes mogyoró pite – A pite világnapjára – No. 42

Ma van a pite világnapja (január 23), ezért gondoltam, megleplek titeket egy finom édes, mogyorós pitével. A férjem az első falat után közölte, hogy ez az Ő pitéje. Senki még csak rá se nézzen. Mondjuk gondoltam, is hogy neki fog a legjobban ízleni.

 Görög mézes mogyoró pite:

Tészta:
Shortcrust pastry

250 g liszt
csipet só
1 tk cukor
110 g vaj
50-60 ml víz

A liszttel elmorzsolom a vajat. Hozzáadom a sót és a cukrot, majd tésztát gyúrok belőle. Gyorsan dolgozom!
1 órára a hűtőbe teszem, majd lisztezett felületen, kinyújtom és a kivajazott formába teszem. Elősüthetem, ha a töltelék megkívánja, de ennél a receptnél nincs rá szükség. Míg elkészítem a tölteléket a hűtőbe teszem.

Töltelék:

4 csésze aprított, pörkölt törökmogyoró
1/4 csésze barna cukor
1 tk őrölt fahéj
1 csésze olvasztott vaj
egy csomag rétestészta

A mogyorót elkeverem a cukorral és a fahéjjel, valamint egy csipet sóval. A tésztára öntöm. a rétestésztát, kibontom, kihajtogatom és egy akkora kört vágok, amekkora formám van. Ráteszem a mogyoróra az első réteget, ezt lekenem vajjal. Majd következik a második réteg tészta, megint vaj. Így folytatom, egészen az utolsó lapig (1 csomagban 8 lap van). Majd a sütőbe teszem és aranybarnára sütöm, 180 fokon. Én utólag vágtam fel a tésztát így eléggé tört, de ha még sütés előtt felvágjuk sokkal szebb lesz a teteje.

Szirup:

3/4 csésze cukor
1/2 csésze víz
1/2 csésze méz
1 tk mandula aroma  – eredeti recept szerint vanília

A cukrot, a vizet és a mézet összefőzöm, 10 percig forralom majd hozzáadom az aromát. Forrón az elkészült pitére öntöm. Hagyom kihűlni a pitét és utána szeletelem. Első nap kicsit folyós lehet, de másnapra teljesen megköt benne a szirup. 

Forrás: Taste of Home magazin 2011 október

Rigójancsi torta csokoládé gallérral

A Férjem teljesen beleszeretett a rigójancsiba Karácsonykor. Így gondoltam meglepem szülinapjára egy tortával. Sőt gondoltam még csokigallért is teszek köré. Meg kell mondjam, kicsit húzós a csokigallér készítése, de megérte. Mondjuk lehetett volna annyi eszem, hogy nem rögtön egy 26 cm-es tortának esek neki, hanem valami kisebbet kipróbálom a technikát. Tökéletes nem lett, de szerintem első próbálkozásnak jó volt.

Rigójancsi torta:
26 cm-es formához.
5 tojásból készült kakaós piskóta.
Krém:
5 dl tejszín
250 g tejcsokoládé
1 ek zselatin
A zselatint egy kis lábasba tettem, adtam hozzá kb 0,5 dl vizet. Hagytam pár percet dagadni majd adtam hozzá kb még egy fél deci vizet és elkezdtem langyosítani, egy pici cukrot is adtam hozzá kb 2 teáskanálnyit. Addig melegítettem, amíg szépen felolvadt a zselatin. A csokoládét összetördeltem, majd picit megolvasztottam a mikróban. Erre ráöntöttem a meleg zselatint és simára kevertem. A zselatint sosem forralom, mert akkor tönkremegy, nem fog zselésíteni!!!A tejszínt kemény habbá vertem, majd elvettem kb az 1/3 részét és simára kevertem a csokoládéval. Majd ezt a keveréket adtam a tejszínhez és kézzel  gyönyörű simára kevertem az egészet. Sokkal hamarabb elkeveredett, mintha fakanállal csináltam volna. A torta formába leraktam egy piskótát, rákentem a krémet. Majd a hűtőbe tettem.
 Csoki a tetejére:
100 g csokoládé 1 ek étolaj 
A csokoládé 2/3 részét megolvasztottam, majd hozzáadtam az 1/3 részt és elkevertem. Temperáltam. Addig kevertem, amíg úgy 28 fokos nem lett majd visszamelegítettem 30-31 fokra és hozzáadtam az étolajat.
A második piskótát lekentem vele, majd a hűtőbe tettem. Miután megszilárdult felszeleteltem és úgy raktam a krém tetejére.Csokidísszel és kávés fehér csokis bonbonnal díszítettem (recept hamarosan a blogon)


Csokoládégallér készítése:

A készítéséhez Marisznál és Kiskuktánál találtam sok sok segítséget, amit nagyon köszönök! Kiskukta kekszes tortáját, régebben megsütöttem nagyon finom volt!

 Alapvetően nem nehéz elkészíteni egy csokigallért. Csak ne kövessétek el azt a hibát mint én. Szemre dolgoztam. Nem mértem le a magasságát rendesen, így jóval nagyobb lett. Tehát nemigen tudtam feltenni a tortára a gallért. Le kellett vágnom egy csíkot róla (ebből lett a díszítés) és csak azután tudtam szépen feltenni a gallért. Tehát szépen mérjünk le mindent!!!

Szóval, úgy kezdjük, hogy mérjük le a magasságát, erre 1 cm számoljunk rá és az átmérőjét (ez pont szépen passzolt mert ugye lemértem nem csak saccoltam)

10 dkg fehér csokoládét, olvasztottam úgy, hogy temperáltam előtte, így nem folyik szét annyira a díszítés. Vagyis 7 dkg fehér csokit megolvasztottam, majd hozzáadtam a maradék hármat és addig kevergettem amíg le nem hűlt 28 fokosra, majd visszamelegítettem  30 – 31 fokra. Sütőpapírból tölcsért készítettem, beletöltöttem a csokit és szíveket nyomtam ki belőle.  Ezt hagytam teljesen megszilárdulni.

Majd 20 dkg tejcsokoládét olvasztottam meg, és adtam hozzá 1 ek étolajat, így könnyebben szeletelhető, a gallér. Rákentem a papírcsíkra és hagytam dermedni kb. három percet. Ekkor felemeltem – spatula segítségével – és körbe tekertem a tortán. Majd szépen rásimítottam mindenütt és a hűtőbe tettem. Mikor megdermedt a csokoládé lehúztam  a gallérról és kész is voltam.

A megmaradt csíkból, téglalapokat vágtam és a végén összefogtam, hogy csepp alakú legyen. Ezt is a hűtőbe tettem, majd miután megszilárdult, lehúztam a papírt róla és meg is volt  a díszítés a tetejére.

Blogkóstoló 7. forduló – SORSOLÁS

Ésss, lezártam a jelentkezést! Nagyon örülök, mert bizony szép számmal jelentkeztetek, erre a fordulóra is! Összesen 43-an vagyunk. A feladat, még mindig ugyanaz, a kapott blogról elkészíteni, egy vagy több finomságot. Készíteni róla, egy bejegyzést. Majd nekem elküldeni a linket, egy fotóval karöltve. Én pedig készítek, egy klassz beszámolót arról, milyen ügyesek is voltunk ismét.  Mindenki, az alatta lévőtől választhat, az utolsó pedig az elsőtől. Ha bármiben segíthetek, akkor ne habozzatok írni! A határidőig bármikor közzétehető! De, nem szaporítom tovább a szót, jöjjenek a párosok:

Gionetta – bárkitől választhat 🙂

A határidő:

2013. február 27.

A képet és a linket pedig a:

bbanyucikeszitenel@gmail.com-ra 

várom.

Jó sütést -főzést mindenkinek!!!!

Sült banános pite – No. 41

Avagy hogyan használjuk fel a jó érett banánokat, amiket a gyerekek, már nem esznek meg, viszont már unjuk a banán turmixot.
Finom pite, jó sok banánnal. Egy fél marék csokicseppel a tetején, mert ugye a csoki és a banán, igen jó barátok. Mondhatni igazi gyerek pite, az enyémek legalábbis nagyon szerették. A receptre itt bukkantam, és csak kicsit változtattam rajta, az enyém banánosabb és kicsit cukorszegényebb lett, de így is elég édes.


 Sült banános pite:

Tészta:

30 dkg liszt
15 dkg hideg vaj
10 dkg cukor
csipet só
pár ek hideg víz
 fél csomag sütőpor

A lisztet, a sót és a cukrot elkeverem. Majd hozzámorzsolom a vajat, végül a pár ek vízzel összegyúrom. 45 percre a hűtőbe teszem. Utána lisztezett deszkán kinyújtom, a vajazott formába teszem a tésztát. A széleit levágom és abból lesz a díszítés.  Az alját megszúrkálom villával. A maradék tésztát kinyújtom jó hosszúra és 6 felé vágom. Megsodrom a darabokat, majd hármasával összefonom őket. Így két fonatot kapok, ami kiad egy pitét. Lekenem a formában, lévő tészta szélét és ráteszem a fonatokat. Kicsit, rá kell nyomkodni, mert nem biztos hogy rögtön rátapad. 15 percre a hűtőbe teszem. Majd töltöm, vagy elősütöm.

Töltelék:

5 érett banán
csipet só
2,5 dl tejszín
4 tojás
3 ek cukor
1/2 tk fahéj
1/2 tk szerecsendió
1/2 tk kardamom


A tojást kikeverem a cukorral. Hozzáadom a sót és a fűszereket. Majd a tejszínt, végül az összetört banánt. Én a banánt, csak simán villával jól szétnyomkodtam. Ezt is kikevertem.  Majd a tésztára öntöttem. Végül szórtam rá egy fél marék süthető csokilencsét. 200 fokon sütöttem 10 percig majd 170 fokon kb 1 órát. Langyosan már jól szeletelhető.



Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!